Open House – nový trend v prodeji nemovitostí

Open House je prodejní technika, díky které výrazně zviditelníte Vaši nemovitost na realitním trhu a zlepšíte výrazně prodejnost. Tento prodejní nástroj vede k tomu, že Váš dům navštíví mnohem více zájemců, než při klasickém prodeji.

Nemovitost je při něm prezentována jako „otevřená“ a kdokoliv se na ni může v určeném termínu přijít podívat. Zájemci si nemusí objednávat žádné prohlídky dopředu. Pro majitele i případné kupce je to mnohem pohodlnější díky pevnému termínu pořádání.

Ve světě je takovýto prodej zcela běžný a časem to bude i u nás. V zahraničí na vyspělých trzích je běžné, že všechny nemovitosti na prodej mají jeden den v týdnu Open House. Takže kupující procházejí čtvrtí, kde by chtěli bydlet, a mohou se podívat na všechny domy, na které po cestě narazí. Bez předem domluvené prohlídky či potvrzeného termínu.

OSVĚTA ČESKÉHO REALITNÍ TRHU

U nás se s tímto můžete setkat zatím opravdu jen výjimečně. Většinou něco podobného organizuje například jen developer na vzorových domech. Z propagace zjistíte, kdy proběhne hromadná prohlídka, a po ověření Vaší rezervace se přijdete podívat s dalšími zájemci.

Zatím je jen velmi málo realitních makléřů, kteří „Open House“ na klasických nemovitostech pro klienty pořádají. Z pravidla se bude jednat o profesionály, kteří chtějí pro své klienty vždy něco navíc. Kteří to jsou?

  • Ti, kteří sledují nejnovější trendy a zajímají se o svůj obor
  • Ti, kteří rádi inovují a zkoušení nové věci
  • Ti, kteří opouštějí zaběhnuté koleje a vydávají se mimo svou komfortní zónu

Jako každá nová myšlenka potřebuje ten správný čas a místo, aby mohla uzrát. Dnes již nastává správný čas začít i u nás moderní prodejní metody, které jsou již v zahraniční naprosto obvyklé.