Byt nebo dům?

Je k lepší bydlení byt, nebo dům? Každá volba má své pro a proti. Každý upřednostňuje něco jiného. Dům je více svobody, byt více pohodlí…

BYT

– jste omezeni pevně danými obvodovými stěnami a tím i danou obytnou plochou bytu. Veškeré úpravy lze proto provádět maximálně posouváním několika vnitřních příček bytu. Lze tak esteticky propojit např. pokoj s kuchyní, zvětšit koupelnu zmenšením chodby atd. Jste prostě omezeni stěnami se spousedy. Nemůžete si vyjít na kafíčko nebo cigaretku na žádný dvorek. Šťourat se na zahrádce. A pokud Vám sousedi obsadí ty nejlepší místa k parkování, máte prostě smůlu a svoje „přibližovadlo“ zaparkujete až kdovíkde. Výhled z bytu (zejména v nižších patrech) také není často nejúchvatnější. Prostě cenový kompromis. Osobně dopručuji koupi bytu pouze klientům, kteří z bytu pochází, jsou tak na něj zvyklí, nebo lidem, kteří jsou velmi pracovně vytížení a byt využijí pouze večer k televizi, romantice a spánku.

DŮM

– jste omezeni pouze vlastní fantazií, financemi, sousedy a stavebním úřadem. Jedná se ale o finančně náročnější záležitost. Vlastně styl. Životní styl. Dům je svoboda, prostor a variace. Pro klienty, kteří z rodinného domu pocházejí jasná volba. Ideální je kombinace bydlení, garáže, dvorku a zahrádky. Velmi často (zejména ve městech) některá z těchto „komponent“ domu chybí a je třeba zvážit, jestli je pro vás tato „komponeta“ důležitá, či nikoliv.

Zvolte si sami. Vždy je něco za něco. Cenově je velký rozdíl mezi bytem a domem. Byt je daleko levnější volba, ale omezená možnostmi. Samozřejmně i rekonstrukce jsou rozsahem a rozpočtem v poněkud jiných rovinách. Dům je svoboda, ale není zadarmo. Dům potřebuje pravidelnou údržbu a pravidelné investice do oprav. Za cenu zrekonstruovaného bytu často koupíte dům, který vyžaduje značnou investici do oprav. Vše záleží samozřejmně na lokalitě nemovitosti. Bude to domov, Váš domov plný radosti, štěstí a pohody. Neuspěchejte volbu. Rád Vám poradím a nabídnu ideální řešení pro Vás.